Асоціація традиційних продуктів та національних кухонь України
38 063 777 02 50
написати нам
Головна / Новини / Звіти діяльності / Помідори вирощують у надрізаних бочках

Помідори вирощують у надрізаних бочках

Помідори вирощують у надрізаних бочках

15-04-2015

У прорізах пластикової діжки можна вирощувати полуницю. Це економить місце на дачі, не треба висапувати бур’ян. Полегшується полив та збір врожаю.

67-річний Володимир Осінський із Вінниці вирощує грядки в бочках і пластикових пляшках. Так економить місце і не треба висапувати бур'яни.

— У місті малі ділянки землі. В мене участок на 6 сотих. Більшу частину займають хата і сарай. На город лишається менше 2 соток. З минулого року майже всю ділянку засаджую картоплею. А полуницю і помідори ніде було садити. Довго думав, що можна зробити. Внук поміг — знайшов в інтернеті вертикальні грядки, — каже Володимир Осінський.

Для помідорів використовує пластикові бочки. Полуницю, салат, зелень, квасолю і горох вирощує у пляшках.

— Беру звичайну пластикову бочку і вирізаю по кругу дірки розміром в долоню. Тоді землю змішую з добривом для тої культури, що садитиму. Помідори мають своє, клубніка — своє, а ­салат — ще інше. Можна універсальне, але врожай буде гіршим, — додає. — Ґрунт для розсади готую в травні. По городі збираю у відро кротовини. З ними працюватиму далі. Ту що торік використовував, викидаю.

У вертикальні грядки не беру послід курей і корів. Такий гній спресовує землю, не дає дихати корінню. Найкраще до кротовини додавати перегній.

— Весь квітень поливаю землю в бочці по мірі підсихання. Розпушую скільки можу. Доки нема рослин, струшую трохи бочку. На початку травня у дірки впихаю розсаду і кидаю зо дві жмені черв'яків. На пластикові пляшки їх не треба. Там тісно й поїдять коріння.

Пляшки перевертає горлом донизу. В корках робить дірки, щоб збігала зайва вода. Дно ­пляшки надрізує і чіпляє одна над одною на ­гачки.

— Поливаю лише верхню пляшку. Звідти вода біжить через дірки в корочках до нижньої, — ­розповідає. — Поливати треба щодня. Коли сонячно, то й двічі на день. Щоб полегшити собі роботу, можна пляшки повісити в лінію. Зверху над ними закріпити шланг. Над кожною пляшкою зробити в ньому дірку і лише вмикати воду.

Помідори в бочці підливає двічі на тиждень. Щоб не було бур'янів і плісняви, радить стерилізувати ґрунт перед посадкою. Насипає землю в пакет для запікання і поливає. Зав'язує і ставить у духовку на годину.

— За цей час вода почне випаровуватися і пар знищить насіння бур'янів та шкідливих мікроорганізмів. У кого є піч, землю можна ставити туди.

Врожай з пляшок Володимир Осінський збирає тричі за сезон. Садить рослини, що швидко ростуть.

— Першою саджу зелену цибулю, руколу, базилік, кріп і петрушку.

Так незручно вирощувати гарбузи, баклажани, у яких важкий плід. Вони висмикують рослину з корінцем по мірі дозрівання.

Грядки у пляшках розвішує на винограднику та ставить на доріжці.

Автор: Валентина МУРАХОВСЬКА