Асоціація традиційних продуктів та національних кухонь України
38 063 777 02 50
написати нам
Головна / Новини / Актуальне / Фестиваль на Житомирщині представив лляну продукцію

Фестиваль на Житомирщині представив лляну продукцію

Фестиваль на Житомирщині представив лляну продукцію

09-09-2015

Чи актуальною є нині лляна продукція могли пересвдчитися гості фестивалю льону, що відбувся 5 вересня в селі Стремигород Коростенського району, що на Житомирщині. Організатори запевняють, що подібний захід відбувся вперше.

Чим керувалися орагнізатору фестивалю? Поставлена мета - популяризація культури, відновлення традицій, пов’язаних з вирощуванням та використанням льону у побуті, ремеслах та мистецтві. Адже льонарство є традиційним для поліських регіонів. Крім того, було предствалено комерційну привабливість льонарства та перспективність цієї галузі. 

Як зазначив голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський, "свого часу льонарство в нашій області було однією з найрозвиненіших галузей.  Попит на насіння льону у всьому світі зростає, а сфера його застосування розширюється. Тому зараз значну увагу ми маємо приділити відродженню цієї галузі».

Презентація медпрепаратів та косметичних засобів на основі льону, виставка-ярмарка льняної олії та млинцв з льону супроводжувалися виступами ансамблів та фольклорних колективів, а за допомогою дефіле моделей одягу з льняного полотна продемонстрували сучасне використання льону у модних тенденціях.

Захід проводився у сільськогосподарському підприємстві «ЗОРЯ», що є одним з найбільших підприємств області, і займається вирощуванням льону.

За матеріалами Інтернет видань.

Фото - Житомир.today