Асоціація традиційних продуктів та національних кухонь України
38 063 777 02 50
написати нам
Головна / Новини / Актуальне / СВЯТО ВРОЖАЮ ПО-УКРАЇНСЬКИ

СВЯТО ВРОЖАЮ ПО-УКРАЇНСЬКИ

СВЯТО ВРОЖАЮ ПО-УКРАЇНСЬКИ

30-09-2015

Етнографічні елементи завжди супроводжують фестивалі врожаю, де представляють українські народні обряди, пісні, вироби народних майстрів. Спільним є те, що працівники сільськогосподарського виробництва представляють дари поля, що походять з їхніх домогосподарств, а отже є справжніми та екологічно чистими, що для мешканців та гостей міст та містечок є неабиякою цікавинкою та нагодою корисно провести час.

На Житомирщині в селі Городське Коростишівського району у 2015 р. вп’яте проведено етно-фестиваль «Житичі», котрий триває зазвичай від травня до свята Покрови, тобто до середини жовтня. Хліборобські традиції під час проведення цього фестивалю дотримуються із належною циклічністю – починаючи від Дня Юрія, коли слід сіяти огірки для врожайності, до зажинання першого снопа та завершення жнив у вигляді свята врожаю. Фестиваль супроводжувався виступом фольклорних гуртів, майстром-класом із виготовлення ляльок-мотанок, виставкою художніх робіт тощо. Під час одного із таких свят був продемонстрований десятиметровий «Рушник єдності», вишитий різними техніками із застосуванням народних традиційних орнаментів з усіх регіонів України.

26 вересня 2015 р. у м. Хмельницькому також відбувся святкова сільськогосподарська ярмарка, котра демонструвала мешканцям цьогорічний врожай – зернові культури, лікарські рослини, продукцію переробки сої та соняшника, ковбасні вироби, яйця. Різноманітності ярмарку додавали і виставка меду та продукції бджільництва, саджаці, фрукти, птиця, рибна продукція.

На Волині у прикордонному селі Гуща Любомльського району у вересні 2015 р. відбувся фестиваль, на якому окрім традиційних українських страв, якими пригощали господині, можна було ще й побачити виставку хліба, різноманітної випічки, гарбузів, картоплі, дари садів, насіння зернових, сири тощо. До того ж, була представлена навіть техніка, за допомогою якої аграрії займалися виробництвом своєї продукції. На свято завітали і гості із гміни Доргуськ Республіки Польща, які постійно беруть участь в такому заході, адже виставка продукції та атмосфера заходу не можуть залишити байдужими.

За матеріалами інтернет-видань.

Фото Житомир.today